Zapraszam do polubienia mnie na Fb!

21 marca 2014

Losy z origami - żabki logopedyczne


Taki sposób składania losów pamiętałam z jednej loterii w moim dzieciństwie - sześciokątne losy były dla nas chyba bardziej interesujące niż wygrane :) Po dłuższych poszukiwaniach udało mi się znaleźć w Internecie wskazówkę, jak takie sześciokąty przygotować.


Do tak złożonych kół wkładałam obrazki z innego ćwiczenia (z którymi zdania mówiliśmy po każdym otwarciu losu). Żeby zobaczyć, co kryje sześciokąt, trzeba było najpierw zrobić minkę żabki z obrazka. Dla jednego z "moich" chłopców były to pierwsze w historii tak dokładnie i z uwagą wykonane ćwiczenia buzi i języka!

Żabki przedstawiają wyłącznie ćwiczenia, w których języczek pozostaje w jamie ustnej, dzięki czemu są odpowiednie dla dzieci z wymową międzyzębową.

Można też zrobić takie koła bez żabek, dzieci i tak mają frajdę z otwierania losów i sprawdzania ich zawartości.


Do pobrania:
żabki - objaśnienie symboli
mała instrukcja składania sześciokątów
sześciokąty z żabkami - czarno-białe
sześciokąty z żabkami - kolorowe
puste szablony kół/sześciokątów

5 komentarzy:

 1. Świetne, po trzykroć świetne!!!!!!!!! Dziękuję za podzielenie się atrakcyjnymi dla dzieci (i logopedy;-)))) żabkami z ćwiczeniami!!! I gratuluję pomysłów!!! Życzę dalszej radosnej twórczości i najwspanialszej, wymarzonej, owocnej pracy z dziećmi:-)))))) Logopeda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeeeeej! Dziękuję za tak bardzo miłe słowa i życzenia! Nawzajem, mnóstwo spełnienia i nieustającej satysfakcji z pracy!

   Usuń
 2. Świetny pomysł, urocze żabki. Chętnie je wykorzystam w pracy ze swoim dzieckiem ;) annakatuc ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Madziu, wspaniały blog, wspaniałe ćwiczenia. Dzieci są zachwycone :) zwłaszcza tym ćwiczeniem. Lokomotywy też są świetne. Ćwiczenie jest proste i skuteczne, a oto przecież chodzi, dziękuję serdecznie :) dodam że chętnie tutaj zaglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dopiero przedwczoraj znalazłam tego bloga. Gratuluję świetnych pomysłów na ćwiczenia. Już sobie kilka wydrukowałam. Na pewno zajrzę tu jeszcze nie raz. Te żabki świetny pomysł możemy rozwijać mowę i motorykę równocześnie.

  OdpowiedzUsuń

Możesz anonimowo lub podpisując się napisać miły, odkrywczy, krytyczny bądź zabawny komentarz :)