Zapraszam do polubienia mnie na Fb!

18 lipca 2014

Celująco - czyli czym i do czego trafiać

Dzieci lubią trafiać do celów na przeróżne sposoby. Łatwo to wykorzystać do zabaw logopedycznych.
Ustawiamy fragmenty naszego materiału (np. obrazki, słowa lub zdania na karteczkach) w podkowę czy szachownicę, a następnie wybieramy przez trafienie ten element, którym zajmiemy się w danym momencie.

Do trafiania możemy użyć piłki, samochodziku (np. napędzanego podmuchem dziecka), papierowego samolociku, pistoletu piankowego, rozmaitych gadżetów np. z jajka niespodzianki i wielu innych rzeczy. Możemy się umówić, że wybieramy karteczkę, która znajduje się najbliżej miejsca zatrzymania się naszego "pocisku", albo że "pocisk" musi jej dotknąć.

Oprócz układania obrazków luzem, możemy zrobić kilka bramek. Za każdą bramką układamy jeden lub kilka obrazków. W nagorodę za trafienie do bramki otrzymujemy wszystkie obrazki za nią leżące. Po każdej wygranej wykonujemy zadanie logopedyczne z uzyskanych kartoników (w zależności od etapu utrwalania głoski, nazywamy obrazek, mówimy z nim proste zdanie lub układamy historyjkę z wszystkimi wylosowanymi obrazkami). Wygrywa osoba, która zdobędzie więcej obrazków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz anonimowo lub podpisując się napisać miły, odkrywczy, krytyczny bądź zabawny komentarz :)