Zapraszam do polubienia mnie na Fb!

9 września 2014

Kręgle z wkładką logopedyczną

Jaką przewagę nad kupnymi zabawkowymi kręglami mają te zrobione z opakowań po jogurtach? Można do nich włożyć kartoniki z materiałem logopedycznym!

Zabawa, którą zaproponuję, polega, oczywiście, na zbijaniu kręgli. Do każdej z buteleczek wkładamy kilka karteczek. Z każdego przewróconego kręgla zawodnik wyciąga jeden kartonik, który stanowi później jego punkt. Tradycyjnie wykonujemy zadanie z karteczki (np. czytamy zdanie, nazywamy obrazek lub układamy zdanie z zadanym słowem).


Kiedy dana butelka zostanie już pusta, odpada z gry.

W tej zabawie oprócz samej wymowy, ćwiczymy także sprawność ręki oraz koordynację oko-ręka.

Do pobrania:
obrazki - trudne słowa do ćwiczenia głosek dentalizowanych (np. zapalniczka, czereśnie, spychacz)
obrazki do ćwiczenia w [r] nie po spółgłosce
zdania do ćwiczenia głosek syczących (bez pozostałych głosek dentalizowanych i [r])

Oczywiście materiał przygotowany do pobrania można wykorzystać także na wiele innych sposobów, a do buteleczek można wkładać również inne obrazki, słowa, zdania i zadania :)

3 komentarze:

 1. Obserwuję Pani blog od jakiegoś czasu, i jak zawsze mam przyjemność wykorzystywania wielu zamieszczonych tu gier. Dziękuję, zawsze czekam niecierpliwie na następne pomysły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BARDZO dziękuję za ten komentarz :) Szalenie mnie cieszą informacje o tym, że gry z logozabaw zadomawiają się u Państwa - to dla mnie największa radość blogowa!

   Usuń
 2. Dzisiaj wypróbowałam kręgle. Nie mogłam znaleźć odpowiednio lekkiej piłeczki. Podczas szukania jej w sklepie natrafiłam na pistolet na strzałki. I to był strzał w dziesiątkę. Mamy z dzieckie po trzy strzały, bo tyle było naboi i łatwo przegrać z dzieckiem.Pozdrawiam i dziękuję za udostępnianie.

  OdpowiedzUsuń

Możesz anonimowo lub podpisując się napisać miły, odkrywczy, krytyczny bądź zabawny komentarz :)