Zapraszam do polubienia mnie na Fb!

21 marca 2015

Zeszyt ćwiczeń - demencja

Do pobrania jest dziś sporo materiału do ćwiczeń dla osób z demencją. Ćwiczenia z wykorzystaniem metody zanikających podpowiedzi wg dr Anety Domagały, z którą mieliśmy zajęcia.


Tematy są, niestety, niezbyt oryginalne (mówiąc delikatnie), ale dla osób, które nie prowadziły nigdy takiej terapii, przygotowanie dwóch tematów po 20 zadań (a taki był warunek ładnego zaliczenia) brzmi przerażająco, a kiedy wybierze się jakiś wąski temat, to już w ogóle ;-). Ostatecznie jednak zadania się rozmnożyły przy poprawianiu i jest ich więcej niż 40.

Jako że i tak trzeba było się sporo wysilić, postanowiłam wysilić się jeszcze bardziej, ale za to móc jakoś ten wysiłek wykorzystać i podzielić się, dlatego  wszystkie zdjęcia są na wolnej licencji, a rysunki są moje własne, natomiast całość jest wykonana możliwie starannie i zawiera sporo poprawek zgodnie z sugestią dr Anety Domagały, u której mieliśmy to zaliczenie.

Większość zadań w zeszycie wykorzystuje metodę zanikających podpowiedzi, o której dr Domagała pisze w Logopedii 39/40.

Do wydrukowania jest blisko sto stron! (Niektóre ćwiczenia są przygotowane do wydrukowania w dwóch wersjach: więcej i mniej treści na stronie).

Mam nadzieję, że się przyda :)

Do pobrania:
zeszyt ćwiczeń
elementy do wycięcia

(karty z owalnymi fragmentami obrazków proponuję pozostawić niewycięte) 

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Widzę, że rozpoczęli Państwo prowadzenie bloga logopedycznego - jestem ciekawa, w którą stronę rozwinie się blog prowadzony przez grupę specjalistów!
   Życzę powodzenia i pozdrawiam!

   Usuń
 2. zaglądam tu od czasu do czasu, dziękuję za dzielenie się pomysłami na uatrakcyjnienie terapii :)))

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz! Życzę mnóstwa satysfakcji w terapii! :)

   Usuń
 3. Pani Magdo, gratuluję pomysłowości, zapału do pracy i uśmiechu!!! Bardzo dziękuję za możliwość skorzystania z Pani pomysłów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Możesz anonimowo lub podpisując się napisać miły, odkrywczy, krytyczny bądź zabawny komentarz :)