Zapraszam do polubienia mnie na Fb!

27 maja 2015

Zwierzątka z flamastrami dmuchanymi - ćwiczenie oddechowe?

Zabawa miała być urozmaiceniem utrwalania nazw zwierząt. Niestety, nasz maluszek nie potrafił używać flamastrów dmuchanych.

Niemniej myślę, że warto się podzielić szablonami, które narysowałam dla mojego podopiecznego, a i mnie się na pewno przydadzą w przyszłości.Szablony wydrukowałam na kolorowych kartkach i zalaminowałam je, żeby dłużej mi służyły, wycinałam wzory nożykiem do papieru.

Jeśli chodzi o flamastry dmuchane jako narzędzie do ćwiczeń oddechowych, mam mieszane uczucia, ponieważ wymagają one BARDZO mocnego dmuchania, nie jest to z pewnością rytm oddechu właściwy mowie - wydech jest krótki, ale intensywny. Z drugiej strony dziecko musi zaczerpnąć naprawdę sporo powietrza, żeby użyć flamastra, co można wykorzystać do wskazania mu "sprytnego sposobu na nabranie dodatkowej porcji powietrza do brzuszka".

Ciekawa jestem, co myślicie o skorzystaniu z flamastrów dmuchanych do ćwiczeń oddechowych i czy może wykorzystujecie je na zajęciach logopedycznych lub do zabaw z dziećmi w domu? Czy Wasze dzieci je lubią?
Odpowiedź w komentarzu możesz zostawić bez logowania się, dowolnie się podpisując lub zupełnie anonimowo ;-)

PS. Jeśli macie w domu - jak ja - zasuszone flamastry dmuchane, możecie spróbować ratować je octem. U mnie siedem mazaków udało się ocalić, tylko różowy jest zbyt wybredny na tę metodę.

Do pobrania:
szablony zwierzątek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz anonimowo lub podpisując się napisać miły, odkrywczy, krytyczny bądź zabawny komentarz :)