Zapraszam do polubienia mnie na Fb!

29 stycznia 2017

Młynek

W ostatnim roku naprawdę dużo pomocy przygotowuję, ale tak wyszło, że te moje skumulowane pomoce nie sprowadziły się jeszcze na bloga.

Bardzo mi zależy, żeby do 10 lutego na mój blog weszło jak najwięcej osób, szczególnie z Bielska-Białej i okolic. Prowadzę półtoragodzinny warsztat logopedyczny (2 wersje: dla rodziców i dla "speców"). Darmowy. W Bielsku. I bardzo chciałabym, żeby przyszli chętni!
Więc rozkręcam stronkę!
Link do Dalej - wydarzenia z warsztatami.

Akcja jest taka: przez tydzień będę wrzucała tu po jednej wersji gry młynek (do utrwalania wybranej głoski/głosek). Każda wersja będzie do pobrania tylko przez jeden dzień. Ta wersja, w której dniu publikacji będzie najwięcej wejść na bloga, zostanie tu na dłużej.

Gra młynek jest jedną z najstarszych gier planszowych znanych na świecie. Wersje logopedyczne wypróbowałam z różnymi dziećmi i bardzo się sprawdziły - polecam!


Gra młynek
Potrzebne:
-plansza do gry,
-18 pionków lub żetonów (po 9 w każdym kolorze)
Każdy z graczy otrzymuje dziewięć pionków jednego koloru.
Cel gry:
- odebranie przeciwnikowi wszystkich oprócz dwóch pionków lub "zablokowanie go", czyli uniemożliwienie wykonania jakiegokolwiek ruchu.
Zasady:
Aby móc odebrać przeciwnikowi jeden pionek, należy ułożyć trzy swoje pionki na jednym odcinku planszy (w jednej linii, na jednej "kresce"). Odbierać można tylko pionki znajdujące się na planszy i nietworzące w danym momencie młynka.
Na początku gracze na przemian układają na planszy swoje pionki. Kiedy pionki skończą się, poruszają się po liniach o jedno pole. Gdy gracz ma już tylko 3 pionki, może je dowolnie przemieszczać na planszy (niezależnie od linii).
Gra kończy się zwycięstwem jednego gracza, gdy drugi z graczy ma tylko 2 pionki lub nie może wykonać żadnego ruchu. Remis następuje, gdy ułożenie na planszy powtórzy się trzeci raz lub gdy nikt nie utworzy młynka w określonej liczbie ruchów (np. 40).


Dzień 3.
Dziś do pobrania:
młynek do utrwalania głosek ciszących

6 komentarzy:

 1. Pani Magdo! Genialne pomysły, świetne wykonanie i ta otwartość na dzielenie się.... DZIĘKUJĘ :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pani niezmiernie wdzięczna, bo zaraziła mnie pani upodobaniem do gier i zabaw logopedycznych. Mimo, że pracuję jako logopeda więcej niż 10 lat, to dopiero od ponad pół roku mam frajdę z prowadzenia zajęć, zaczęłam się tym bawić wraz z dziećmi, zajęcia przestały być dla mnie nużące. Mało tego-sama zapaliłam się do wymyślania i tworzenia pomocy!A poza tym to, co napisała moja przedmówczyni: jest pani bardzo kreatywną osobą,pani pomysły nie zawsze są proste i jest pani kimś bardzo hojnym w dzieleniu się swoimi pomysłami. posiada pani talent do inspirowania innych.Pani zapał jest bardzo zaraźliwy!Jestem pani winna te słowa, ponieważ korzystam z logozabawowych pomysłów od pewnego czasu.Cieszę się też z nowego bloga "darmowych pomocy". Niech panią Bóg błogosławi. Ja też DZIĘKUJĘ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za te słowa - tak bardzo się cieszę, że dla Pani mój blog ma takie znaczenie! Nie spodziewałam się, że mogę coś tak cudownego o tym blogu przeczytać! Poczułam się bardzo pobłogosławiona tymi słowami, a kiedy przeczytałam Pani błogosławieństwo, to piszczałam z radości :) I Panią niech Bóg błogosławi tak, jak tylko On potrafi! (A potrafi cudownie!) Dziękuję serdecznie za ten komentarz!

   Usuń
 3. No, to teraz cieszę się podwójnie, bo okazała się pani na dodatek osobą, dla której ważny jest Bóg i Jego działanie. Do wszystkich pani zalet zapomniałam poprzednio dodać spontaniczność :),chyba musi pani być osobą b. kontaktową.Aż żałuję, że nie mogę być na pani warsztatach. Tam to się będzie działo! Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł. Super, że ktoś pokazuje takie rzeczy publicznie:) Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Serdecznie zapraszamy na studia logopedyczne I i II stopnia oraz podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka (zwanej też Uczelnią Korczaka), jednej z najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce, z wydziałami w Warszawie, Katowicach, Olsztynie, Lublinie, Szczecinie i Człuchowie. Prowadzimy rekrutację do 27 października 2017 r., pozostało więc jeszcze trochę czasu

  OdpowiedzUsuń

Możesz anonimowo lub podpisując się napisać miły, odkrywczy, krytyczny bądź zabawny komentarz :)