Zapraszam do polubienia mnie na Fb!

29 września 2018

Jak nie ma zasad, to są kwasy

Z pewnych względów potrzebowałam gazetki w gabinecie "na już". Poratowała mnie niezastąpiona Printoteka z plikiem z zasadami w klasie. Zdarzało się, że prosiłam uczniów, żeby przeczytali któreś ze zdań umieszczonych na tablicy. Praktycznie zawsze było to zdanie: "Jesteśmy dla siebie mili i serdeczni". Odsyłanie dzieci do przeczytania tego zdania było dla mnie pomocne w pewnych momentach prowadzenia zajęć.


Ponieważ jednak zależało mi bardzo na dołączeniu do wystawy kwiatowych gołębi, a niezbyt dobrze komponowały się one z grafiką w stylu Printoteki, postanowiłam zapisać na własnych kartkach zasady i prawdy, które są ważne dla mnie i przydadzą mi się w pracy z dziećmi. Takie hasła, które pasują do mnie, do dzieci, z którymi pracuję, i do charakteru mojej pracy w szkole, w grupkach do czworga dzieci.

Chcę się nimi z Wami podzielić, bo wierzę, że w kształtowanie u dzieci właśnie takich postaw i przekonań warto inwestować czas. Dla mnie wiążą się one bardzo z Królestwem Bożym, ale nie ma tu ani jednego "religijnego" sformułowania.

PS. Jak powieszę gazetkę w szkole, a nie tylko ułożę prowizorycznie na dywanie, na pewno będzie równiej ;)

Do pobrania:
karty z zasadami
kwiatowe gołębie
Kwiaty w motylach pochodzą ze strony pixabay.com, a szablon gołąbka ze strony openclipart.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz anonimowo lub podpisując się napisać miły, odkrywczy, krytyczny bądź zabawny komentarz :)